Jazda po alkoholu lub narkotykach w Niemczech

No cóż, stało się. Więcej tego nie rób – pewnie już o tym wiesz.
A teraz skupmy się na tym, żeby Twoja odpowiedzialność i koszty były jak najmniejsze.

Z pomocą doświadczonego w tych sprawach prawnika może udać się skrócić czas oczekiwania na odzyskanie uprawnień i zmniejszyć wysokość grzywny.

Co Ci grozi?

Jeśli złapano Cię podczas jazdy pod wpływem alkoholu / środków odurzających, to sprawa karna Cię nie ominie. A konsekwencje? Wszystko zależy od okoliczności.
Niemieckie przepisy pozwalają zastosować nawet karę pozbawienia wolności do jednego roku. Z mojej praktyki wynika, że najczęściej będzie to jednak:

  • wysoka grzywna (uzależniona od Twoich zarobków – zwykle wynosi ona kilka tysięcy euro) oraz
  • trwała utrata uprawnień do jazdy (utrata prawa jazdy) oraz
  • co najmniej kilkumiesięczny okres karencji na uzyskanie / uznanie nowych uprawnień do jazdy w Niemczech oraz
  • obowiązek zaliczenia egzaminu MPU/Idiotentest, jako warunek konieczny uzyskania / uznania Twoich nowych uprawnień do jazdy w Niemczech.

 

Wszystkie te konsekwencje oznaczają, że potrzeba wiele czasu i pieniędzy, by znów móc zgodnie z prawem podróżować jako kierowca.

 

Jak mogę Ci pomóc?

Jestem polskim prawnikiem, ale mieszkam w Niemczech i od lat zajmuję się pomocą kierowcom w sprawach, które wymagają kontaktu z niemiecką policją i innymi organami oraz sądami.

Mam ogromne doświadczenie w wyciąganiu kierowców z tarapatów, znam tutejsze przepisy, sposoby działania policji i praktykę sądów. Sprawnie przeprowadzam Klientów przez skomplikowane niemieckie procedury.

Zobacz opinię jednego z moich wielu Klientów, którą umieścił na moim blogu:

Pan Adam to rzetelny i uczciwy prawnik. stracilem prawo jazdy w lipcu, a w sierpniu miałem je już w domu. nie mam słów jakich mógłbym użyć, aby mu podziękować. Dziękuję Panie Adamie za wszystko i kochani jeśli stracicie prawo jazdy w Niemczech tak jak w moim przypadku po alkoholu, śmiało możecie prosić o pomoc Pana Adama. To wielka nauka dla mnie na przyszłość, a Pan Adam sprawił, że nic straconego.

Pan Bartek

Potrzebujesz szybkiej pomocy?

Opisz mi przebieg zdarzenia i prześlij dokumentację, którą w swojej sprawie posiadasz. Możesz też zadzwonić +49 1575 14 55 059.

Już po pierwszym kontakcie ze mną będziesz wiedzieć, co dalej.

Dopytam o szczegóły, wskażę możliwości działania. Po akceptacji warunków współpracy niezwłocznie zajmę się Twoją sprawą.    Zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych znajdują się tutaj.